Złombol 2009 Goes North – znamy termin!
Złombol 2009 znamy termin

Złombol 2009 - znamy termin!
 

Złombol 2009 Goes North – znamy termin! Złombol. Wszystkich, którzy widzą tą dziwną nazwę po raz pierwszy odsyłamy do poprzedniego artykułu. W tym roku cała impreza przeszła metamorfozę. Uczestnicy nie będą podróżować już na trasie Katowice – Monako, tylko… no właśnie, gdzie? Te i inne informacje w dalszej części artykułu.

Jak zapowiadają organizatorzy:

Będzie dalej!

Będzie bardziej extremalnie!

Będzie wielki wyczyn!

Będzie wielka przygoda!

I chyba mają rację. Wyznaczona trasa liczy blisko 5 tysięcy kilometrów. Co jest celem? Jest to równoleżnik ziemski o szerokości geograficznej 66°33′39″N, czyli… arktyczne koło podbiegunowe! Czy uda się wszystkim uczestnikom dojechać pojazdami o wartości nieprzekraczającej tysiąca złotych na północny skrawek Europy? Czy pobity zostanie zeszłoroczny rekord zebranych funduszy? Na te pytania odpowiedź poznamy już niebawem – Złombol 2009 rusza już 4 lipca!

Złombol 2009 - znamy termin!

Złombol 2008

 

Złomobol 2008 „Trasa jest podzielona na 5 etapów. Noclegi tradycyjnie na kempingach! W poszukiwaniu “bardzo nam” bliskiego Mikołaja będziemy przejeżdżali Szwedzki region Dalarna, którego powierzchnia w 70%  jest pokryta lasami, wśród których znajdują się niezliczone jeziora i słynne jezioro Silja, gdzie według Szwedzkiej legendy mieszka Mikołaj, zwany Tomte…… nad północnym brzegiem….. w co głęboko wierzymy!!” – uczestnicy chcą udowodnić, że można dokonać niemożliwego – dojechać symbolami byłego systemu aż do świętego Mikołaja! Czyżby liczyli na to, iż dorzuci im coś do prezentów dla dzieci z domów dziecka? Nie jest to co prawda 6 grudnia, ale nic nie jest wykluczone…

Harmonogram imprezy:

04.07.2009 – Otwarcie i start z KATOWIC, zakończenie pierwszego etapu w GDAŃSKU.  Nocleg na campingu.

05.07.2009 – Przejazd promem z GDAŃSKA do NYNÄSHAMM

06.07.2009 – Przejazd z NYNÄSHAMM do GESUNDA (szukanie Mikołaja!!)

07.07.2009 – Przejazd z GESUNDA do ASEN

08.07.2009 – Przejazd z ASEN i dojazd do mety – arktycznego koła podbiegunowego – w Norwegii między Mo i Rana a Fauske i przenocowanie na Polar Camping.

09.07.2009 – Koniec imprezy. Powrót indywidualny lub dalsze przygody dla bardzo odważnych!

Złombol 2009

Co zrobić, aby wziąć udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu? Wystarczy tylko samochód produkcji komunistycznej o wartości poniżej 1000złotych i samodzielne pozyskanie minimum jednego darczyńcy na rzecz domów dziecka. Nikt nie otrzymuje jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony organizatorów Złombolu.

Zapraszamy także do zapoznania się z relacją z zeszłorocznej edycji – Złombol 2008, a także galerii prezentującej tą wyprawę do Monako.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*