Skoda podczas Nocy Muzeów 2009
Skoda podczas Nocy Muzeów 2009

Noc Muzeów 2009 już za nami. W nocy z soboty na niedzielę blisko 10 tysięcy pasjonatów motoryzacji odwiedziło wyjątkową wystawę przygotowaną na tę uroczystość przez Skoda Auto Polska S.A. Wystawa odbyła się w miejscu jak najbardziej pasującym zarówno nazwą (muzeum), jak i tematyką (technika), w warszawskim Muzeum Techniki.

Kilka dni temu pisaliśmy o imprezach mających miejsce w nocy z 16/17 maja. Nastał teraz czas napisać kilka słów o tych wydarzeniach już „po”.

Ciekawostką ekspozycji, a zarazem największą perełką i obiektem westchnień wielu zwiedzających był model Škody Octavia z 1959 r. (pierwszego roku produkcji). Jej właściciel z dużym entuzjazmem odpowiadał na pytania gości (zarówno te proste, jak i trudne), prezentował swój muzealny egzemplarz, a nawet zapraszał, aby zasiąść za jego kierownicą. Niestety nie można było odbyć jazdy próbnej i sprawdzić jak bardzo różni się prowadzenie współczesnego samochodu od, nawet jego poprzedników, sprzed blisko pół wieku.

Nocną ekspozycję Škody pilnował i doglądał dziennikarz motoryzacyjny – Włodzimierz Zientarsk. W międzyczasie goście mogli obejrzeć także film o 50-letniej historii Škody Octavia – “Narodziny gwiazdy”. Na potrzeby projekcji zorganizowano specjalną “muzealną” salę kinową.

Trzeba pamiętać, iż Noc Muzeów 2009 to jednak nie tylko impreza Škody. To przede wszystkim okazja odwiedzenia za darmo większości muzeów w dużych miastach w porach, gdzie normalnie byłoby to niemożliwe…

źródło/foto: Škoda
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*