Parada Citroënów w Warszawie
Parada Citroënów w Warszawie

Parada Citroënów w Warszawie

Jaki jest najlepszy sposób na uczczenie 90-lecia marki? Citroën pokazał, że najlepsza jest parada! 3 października tysiące Warszawiaków (i nie tylko!) miało okazje podziwiać historię marki na przykładzie pojazdów zabytkowych zaparkowanych na Nowym Świecie, jak również przejeżdżających po warszawskich ulicach.

Parada rozpoczęła się o 13:30, kiedy to Citroëny wyruszyły w eskorcie policyjnych motocykli. Właścicielom samochodów towarzyszyli także „znani i lubiani”: Justyna Steczkowska, Grażyna Wolszczak, Pascal Brodnicki oraz Leszek Blanik. Również projektant Maciej Zień przybył pod Operę, aby podziwiać zabytkowe auta.

Już po paradzie, na Nowym Świecie, nastąpiła uroczysta prezentacja każdego z pojazdów biorących czynny udział w obchodach rocznicy. Podziwy i zachwyty odwiedzających zbierały Citroëny DS, 2CV, BL, CX, czy GS. Była to okazja nie tylko do zobaczenia na żywo zabytkowych samochodów, ale także okazja do licznych rozmów z ich właścicielami, którzy najlepiej znają bolączki i problemy techniczne konkretnych modeli.

W uroczystościach brał czynny udział również Michelin, świętujący swoje 120 urodziny – muzeum „na kołach“ w postaci wystawy opon retro cieszyło się również sporym zainteresowaniem.

Na Paradzie miała miejsce polska premiera Nowego Citroëna C3. Nowy model, który zadebiutuje w salonach wiosną przyszłego roku, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród widzów oraz licznie przybyłych dziennikarzy. Niestety nie jest to żadne jawne nawiązanie do historii marki, ale inżynierowie Citroëna z pewnością korzystali z 90-letniego dorobku ich poprzedników…

źródło/foto: Citroën
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*