Oldtimerbazar 22.06.2008 Wrocław
Warszawa 203/223

22 czerwca nie zapowiadał się dniem szczególnym. Dla niektórych miał być zwykłą niedzielą. Dla innych natomiast był dniem wyczekiwanym od dawna. Tegoż oto dnia miał się odbyć kolejny Oltimerbazar we Wrocławiu. Już od soboty do stolicy Dolnego Śląska ciągnęli „współcześni” motocykliści, a za nimi posiadacze zabytkowych motocykli jak i pełnoletnich samochodów. Cała impreza nie trwała jednak długo. Raptem kilka godzin – było jednak na co popatrzeć.

Na placu przy ulicy Karmelkowej ustawione były nie tylko legendy polskiej motoryzacji – Skoda 1000MBFiaty 125p, Syrena 105l, czy Warszawa 203/223, ale także amerykańskie krążowniki szos – Cadillac Eldorado i Pontiac Tempest. Nie zabrakło oczywiście także legend niemieckiej motoryzacji – poczynając od Trabanta 601 i Wartburga 312, a kończąc na Mercedesie W108 i W123 Coupe.

Jednak wzrok wszystkich odwiedzających przykuła replika wyścigowej skody na oryginalnych podzespołach. Na ulicach raczej ciężka do spotkania nie tylko ze względu na polski klimat, ale także polskie uliczne dziury.

Cadillac Eldorado Imprezę można podzielić na dwie części – jedną, w której odbywała się giełda części do motocykli i samochodów i drugą, gdzie wystawiano pojazdy zabytkowe, bądź klasyczne. Ta ostatnia prawie w całości obracała się wokół przedstawienia wszystkim odwiedzającym Oldtimerbazar samochodów i motocykli z dawnych lat. Każdy mógł podejść, obejrzeć i porozmawiać z właścicielem. Dodatkowo każdy z tych pojazdów przedstawiany był przez rzeczoznawcę motoryzacyjnego – nie było mowy tylko o ścisłych faktach, ale także o ciekawostkach dotyczących danego pojazdu.

Podsumowując imprezę można uznać za udaną. Nikt nie wychodził z zawiedzioną miną. Pojazdy pochodzące z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, czy USA podobały się każdemu. Dodatkowo wiele zainteresowania wzbudziła kawalkada wszystkich pojazdów i motocykli odbywających „rundę honorową” wokół terenu całej giełdy. Kolejny Oldtimerbazar we Wrocławiu już 21 września…
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*