Noc Muzeów 2009
Noc Muzeów 2009

Taka noc jest tylko raz w roku. Noc, podczas której niemal wszystkie drzwi muzeów i galerii są otwarte dla zwiedzających. Mowa oczywiście o Nocy Muzeów 2009. Jest to ogólnopolskie wydarzenie o charakterze kulturalnym. Nad tegoroczną edycją Warszawskiej Nocy Muzeów szczególny patronat objęła Skoda Auto Polska S.A. Co to oznacza dla wszystkich odwiedzających?

Idea Nocy Muzeów narodziła się ponad 12 lat temu w Berlinie. To jedyna w roku okazja, kiedy drzwi muzeów i galerii są otwarte dla zwiedzających przez niemal całą noc, a co ważne, wszystkie wystawy dostępne są za darmo. Taka forma wyjątkowej kulturalnej rozrywki szybko zyskała sporą popularność w wielu krajach – obecnie Noce Muzeów organizowane są w ponad 120 miastach całej Europy. W Polsce Noc Muzeów odbywa się corocznie od 2003 r.

Skoda Auto Polska S.A.

Oprócz ekspozycji w muzeach zwiedzający dostaną także niepowtarzalną szansę zobaczenia wystawy zorganizowanej przez Škodę specjalnie z tej okazji. Już 16 maja warszawskim Muzeum Techniki dostępna będzie ekspozycja „100 lat designu Škody” wraz z “Historią plakatu reklamowego”. Wszystko to połączone będzie z obchodami jubileuszu 50-lecia Skody Octavia.

A inne miasta…

Mieszkańców innych miast również czeka wiele atrakcji. Poznaniaków zachęcamy do odwiedzenia kina w Ratuszu, poznania marynarskich klimatów w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym oraz na małą wyprawę w przeszłość razem z Muzeum Archeologicznym. Arsenał przygotowuje z kolei wiele ciekawostek dla wielbicieli fotografii. Mieszkańcy Gdańska będą mogli wybrać się m.in. na spotkanie z duchami w Spichlerzach i na „Sołdku” lub do malowniczego Oddziału Sztuki Dawnej. Swoje tajemnice odkryje także Muzeum Bursztynu, a Dwór Artusa zaprosi na prawdziwą rycerską ucztę. Wrocławianie zaś będą mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w specjalnej muzealnej zabawie, gdzie planszą będą same budynki muzeów. Aby rozwiązać wszystkie zagadki związane z miejscem imprezy, a zarazem wygrać, będzie trzeba przeszukać muzea od piwnic, aż po strychy… Zapowiada się ciekawa i długa noc…

Będzie na co popatrzeć!

źródło: Skoda foto: stock.xchng
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*