Mercedes-Benz StarDrive Poland 2009
Mercedes-Benz StarDrive Poland 2009

Sezon zlotów pojazdów zabytkowych już dawno rozpoczęty. Na jaki zlot warto się wybrać w najbliższym czasie? Oczywiście na Mercedes-Benz StarDrive Poland 2009, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w Krakowie. Dla wyjaśnienie angielskiej nazwy, będzie to VIII Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów.


Organizatorami Zlotu są Klub Zabytkowych Mercedesów (autoryzowany członek Mercedes-Benz Classic Club) i Mercedes-Benz Polska we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Patronat nad imprezą objął zaś sam Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

Mercedes-Benz StarDrive Poland to największy zlot miłośników marki z gwiazdą w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku najstarszym autem biorącym udział w imprezie był Mercedes Posen z 1912 r. W tegorocznej edycji rajdu udział weźmie aż 70 załóg z Polski i zagranicy (między innymi ze Słowacji, Niemiec, USA). Na trasę rajdu wyjadą także model Stuttgart z 1927, jedyny jeżdżący na świecie egzemplarz modelu 200 Roadster Sport z 1936, czy także auta z lat 50-, 60- i 70-tych. Stawkę zamkną oczywiście najnowsze oldtimery i youngtimery jak model W 123 300 D z 1981 r. Do Krakowa przyjadą również auta z Classic Center w Stuttgarcie: 280 SL Pagoda i Mercedes 450 SLC, samochód rajdowy wybitnego rajdowca, Sobiesława Zasady.

Program imprezy to przejazd zabytkowymi Mercedesami na trasie Kraków-Ojców-Kraków (12 czerwca), a także coś, czego nie może zabraknąć przy oldtimerach: pokaz elegancji na Rynku Głównym w Krakowie (13 czerwca), obowiązkowe będą  epokowe stroje dla wszystkich uczestników prezentacji.

 Komandorem Zlotu jest Marek Suwalski, reprezentant Automobil Klubu Krakowskiego, I wice-mistrz Polski Pojazdów Zabytkowych 2008 w klasie III. 

Więcej o zlocie można przeczytać na polskiej stronie mercedes-benz-clubs.

źródło: Mercedes, foto: Mercedes, stock.xchang
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*