Michelin ma już 120 lat!
Michelin ma już 120 lat!

Blisko 120 lat temu we Francji powstała Firma Michelin, obecnie jeden z największych producentów opon, przewodników, a także map. Bibendum, który towarzyszy Michelin od początku istnienia, jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli na świecie (kompozycja z opon przypominająca postać).

Z okazji jubileuszu w muzeum L’Aventure Michelin, w głównej  siedzibie firmy w Clermont-Ferrand oglądać można nie tylko standardowe ekspozycje, ale także specjalną wystawę prezentującą najważniejsze osiągnięcia firmy

 

„Twórcy firmy – bracia André oraz Edouard Michelin – postawili sobie za cel ułatwianie i uprzyjemnianie podróżowania. Ich wizja, zawarta w haśle – “Michelin – lepsza droga do postępu” – wyznacza do dziś kierunek rozwoju firmy.” – wypowiadała się Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska.

 

W 1889 roku, firma Michelin zatrudniała 50 pracowników i zlokalizowana była we francuskim Clermont-Ferrand. Pierwsza opona – rowerowa, zjechała z taśmy dwa lata później.

Michelin od początku jednak nie ograniczał się tylko do produkcji opon – w 1900 roku opublikowano pierwszy, darmowy Czerwony Przewodnik Michelin. Książeczka stanowiła źródło informacji dotyczących użytkowania samochodu i opon oraz była pionierem nowoczesnej turystyki – zawierała szereg praktycznych porad i wskazówek dla wszystkich chcących spędzić aktywnie czas. Do dzisiaj przewodniki Michelin cieszą się nie słabnącą popularnością w całej Europie.

 

Muzeum L’Aventure
Muzeum L’Aventure Michelin opisuje drogę, jaką podjęli 120 lat temu wizjonerscy bracia André oraz Edouard Michelin. Wiele eksponatów kolekcji Michelin Heritage jest pokazywanych publicznie po raz pierwszy. Nie jest to jednak standardowe muzeum i standardowa ekspozycja – pokazuje historię firmy nie tylko za pomocą fizycznych eksponatów, ale również poprzez nowoczesne technologie i multimedia.

źródło/foto: Michelin
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*