Przez historię z Audi – 100 lat marki!
Przez historię z Audi - 100 lat!

Przez historię z Audi - 100 lat! Marka Audi może pochwalić się bardzo burzliwą i bogatą historią sięgającą aż XIX wieku. Na czele całego projektu stał August Horch, jeden z niemieckich pionierów motoryzacji. Jaki wpływ miał Horch na rozwój całej marki? Jakie były pierwsze sukcesy firmy z Niemiec? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na początku tej historii stał August Horch, jeden z niemieckich pionierów motoryzacji. Jako absolwent technikum w saksońskim Mittweida pracował najpierw w dziale budowy silników, później jako kierownik działu budowy pojazdów silnikowych w przedsiębiorstwie Carl Benz w Mannheim. W 1899 roku usamodzielnił się i 14 listopada tego samego roku założył w Kolonii Horch & Cie. Motorwagen Werke.

Przez historię z Audi - 100 lat!

Audi Imperator z 1929 roku – pierwszy z dużych Audi
W 1902 roku Horch przeniósł się do Saksonii, gdzie przekształcił swoje przedsiębiorstwo w spółkę akcyjną. W wyniku nieporozumień z zarządem i radą nadzorczą w 1909 roku August Horch opuścił firmę. Jednak zaraz potem utworzył w Zwickau drugie przedsiębiorstwo wybierając nazwę będącą łacińskim odpowiednikiem swojego nazwiska. W ten sposób powstała nazwa “AUDI”.

Od samego początku marka Audi odnosiła sportowe sukcesy. Zwycięstwa w austriackich rajdach alpejskich w latach 1911- 1914 pozwoliły Augustowi Horchowi w ciągu kilku lat rozsławić nazwę Audi na cały świat. Od tamtego czasu odnoszące najwięcej zwycięstw Audi Typ C 14/35 KM nosiło przydomek „Alpejski zwycięzca”. Po Pierwszej Wojnie Światowej August Horch wycofał się z firmy i przeniósł do Berlina, gdzie pracował jako rzeczoznawca ds. motoryzacji. Kto jak kto, ale w tej materii mógł on korzystać ze swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego.

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*