Ćwierć wieku z fotografią Günthera Rauppa
Ćwierć wieku z fotografią Günthera Rauppa

Ćwierć wieku z fotografią Günthera Rauppa

 

 

 

18 grudnia otworzona została nowa wystawa fotografii autorstwa Günthera Rauppa w Galerii Ferrari. Jest to ciąg dalszy cyklu poświęconego marce Ferrari w świecie sztuki. Dla każdego fana pojazdów z czarnym koniem na masce Raupp jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób – fotograf marki od 25 lat. To właśnie on odpowiedzialny jest za wygląd oficjalnych kalendarzy Ferrari…

 

Legenda marki Ferrari nie istniałaby gdyby między innymi nie inicjatywa Günthera. Zafascynowany modelem Dino Spider 246, w roku 1984 Raupp przedstawił Enzo Ferrari swój pierwszy kalendarz, który spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno założyciela „czarnego konia”, jak i wszystkich właścicieli fotografowanych pojazdów.  

Od 25 lat kalendarz Günthera Rauppa jest oficjalnym kalendarzem Ferrari. Jednak wbrew oczekiwaniom nie jest on pokaźnych rozmiarów. Wynoszą one zaledwie 50 x 70cm.

Ćwierć wieku z fotografią Günthera Rauppa

 

 

Ćwierć wieku z fotografią Günthera Rauppa

 

W Maranello oprócz samych kalendarzy zaprezentowane zostaną także zdjęcia najpiękniejszych i najrzadszych Ferrari znajdujących się w rękach prywatnych kolekcjonerów. Oczywiście wszystkie sygnowane będą przez samego Rauppa.

Czy jest na co popatrzeć? Wydaje się, że tak. Oprócz samych zdjęć, plakatów i kalendarzy na wystawie zaparkują także takie legendy jak 275 GTB/4, 512M, czy F40. Jeśli nie uda się Wam odwiedzić galerii w Maranello do 2 marca 2009 roku, będziecie mogli uczynić to między innymi w Stuttgarcie, Tokio, San Diego, Nowym Jorku i Londynie, gdzie zostanie przeniesiona wystawa na wiosnę przyszłego roku.

 źródło: f1zine.com

foto: Ferrari
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*