Fiat 238 – konkurent Volkswagena „ogórka”
Fiat 238 – konkurent Volkswagena „ogórka”

Volkswagen T2 zaprezentowany w 1967 roku był następcą popularnego auta hipisów – Volkswagena Bulika. Także w tym roku pojawił się konkurent z Włoch, Fiat zaprezentował model 238. Produkowany w wielu wersjach użytkowych do dziś służy wielu ludziom zarówno w codziennej pracy, jak i wakacyjnym wypoczynku.

Dziś nietrudno w okresie wakacyjnym spotkać ludzi podróżujących Volkswagenami, czy to T1, T2, czy też T3 po świecie. Wielu z nas zapomina jednak, iż w ty okresie powstawały także inne produkcje służące rozwojowi turystyki. Jedną z nich jest właśnie Fiat 238. Model produkowany aż do roku 1983, kiedy to został zastąpiony przez model Ducato (Ducato pojawiło się jednak na rynku już w 1981 roku).

Wbrew pozorom, 238-ka bazowała na płycie podłogowej małego samochodu – Autobianchi Primula. Jednak pomimo tego, zapewniała blisko 190x168cm przestrzeni przeznaczonej do spania!

Jak można zobaczyć na zdjęciach, wykonane zostały one w Polsce, a samochód przyjechał tutaj aż z Austrii. Nawet samochodem blisko 40 letnim można pokonać spore odległości i zwiedzać świat!

Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z tematyką Bocznej Uliczki i przesyłania zdjęć wraz z opisami spotkanych pojazdów. Więcej informacji w Bocznej Uliczce – Pytaniach i Odpowiedziach. Portal E-wrak.pl może być tworzony także przez Was!
2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*