Zbuduj silnik spalinowy krok po kroku…
Silnik spalinowy krok po kroku...

Silnik spalinowy krok po kroku...

Jak najprościej zrozumieć zasadę działania silnika spalinowego? Kupić “Haynes Internal Combustion Engine” – specjalny zestaw umożliwiający zbudowanie własnego silnika bez brudzenia rąk smarami, czy olejami. Nie potrzeba w tym celu nawet żadnych specjalistycznych narzędzi, czy nawet własnego garażu. Wszystko można wykonać siedząc przy biurku lub stole…

O czym w ogóle mowa? Jeden z wiodących wydawców podręczników do samochodów i motocykli, firma Haynes, wydała zestaw zawierający silnik spalinowy w częściach. Po montażu, który jest niezwykle prosty jak na takie skomplikowane urządzenie, model mierzy 180mm wysokości, 270mm długości i 140mm szerokości.

Urządzenie wyposażone jest w podświetlenie kluczowych elementów silnika – świec, czy tłoków, dzięki czemu pozwala w sposób łatwy i przyjemny zrozumieć zasadę funkcjonowania prawdziwego motoru. Cena własnego silnika spalinowego? „Tylko” 25£.

Czy będzie to pierwszy etap dla wszystkich, którzy chcą samemu naprawiać swoje youngtimery? Raczej tak się nie stanie, choć może to być wspaniały prezent dla małych pociech…

Silnik spalinowy krok po kroku...

# Haynes – Znana chyba wszystkim miłośnikom youngtimerów firma, wydająca instrukcje i podręczniki do samochodów. W swojej ofercie ma między innymi pozycje dotyczące konkretnych modeli, jak i całych marek. Ponadto niedaleko swojej siedziby, w Sparkford w Wielkiej Brytanii znajduje się „Haynes Motor Museum” – największa w UK kolekcja zabytkowych pojazdów przedstawiająca historię motoryzacji począwszy od 1886 roku.

źródło: Haynes.co.uk
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*