Otwarcie nowego Muzeum Porsche w Stuttgarcie
Otwarcie nowego Muzeum Porsche w Stuttgarcie

Otwarcie nowego Muzeum Porsche w Stuttgarcie

 

W środę, 28 stycznia, w macierzystej siedzibie Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG w Stuttgarcie – Zuffenhausen zostało oficjalnie otwarte nowe Muzeum Porsche. Będzie ono wykorzystywane nie tylko jako miejsce wystawowe, lecz także jako miejsce spotkań między technologią, a jej użytkownikami.
 

Muzeum z archiwum Porsche łączy w jednym miejscu całe historyczne spektrum tego producenta samochodów sportowych. Na 5.600 metrach kwadratowych znalazło się miejsce dla 80 historycznych samochodów oraz ponad 200 mniejszych eksponatów z historii firmy. Od tej pory cała historia marki dostępna będzie w jednym miejscu i czasie na wyciągnięcie ręki. 

 

Wystawa “Muzeum na kołach” (Das Rollende Museum) z samochodami sportowymi przybliża historię firmy. Warto zaznaczyć, iż przeszłość współgra tutaj z przyszłością i nastawieniem firmy wyrażonym w dość niecodziennej i nowoczesnej stylistyce samych gmachów nowego muzeum.

Otwarcie nowego Muzeum Porsche w Stuttgarcie - Galeria

 

Porsche szacuje, iż każdego roku muzeum odwiedzi około 200.000 gości. Czy jest to dużo, czy mało i czy uda się osiągnąć cel? Czas pokaże. Można mieć jedynie nadzieję, iż nie są to liczby wyssane z palca. Dotychczasowe muzeum Porsche odwiedzane było przez około 80.000 osób rocznie! Warto zaznaczyć, iż wszystkie eksponaty w najnowszym gmachu są w pełni sprawne i gotowe do drogi po zatankowaniu.

Muzeum czynne jest od 31. stycznia codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 9:00-18:00. Ceny biletów, nawet jak na polską kieszeń, nie są wygórowane – za bilet normalny zapłacimy osiem euro, zaś za bilet ulgowy tylko cztery euro.

 


Otwarcie nowego Muzeum Porsche w Stuttgarcie - Galeria

 

Zapraszamy do galerii, gdzie możecie zobaczyć większą ilość zdjęć z nowego muzeum przy Porscheplatz. 

{gallery}artykuly/Muzeum_porsche/Muzeum_porsche{/gallery}

źródło/foto: Porsche
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*