440 tyś. USD za Citroena DS Convertible
Zabytkowe Ferrari, Mercedesy czy Bugatti już od dawna górują nad innymi markami pod względem wartości i popytu na rynku klasycznych aut. Ich cenę liczy się w setkach tysięcy, a nawet w milionach. Kto by pomyślał, że do grona najdroższych samochodów świata może dołączyć francuska marka, Citroen?

 

Niedawno na aukcji Bonhams w Paryżu pojawił się niezwykle unikatowy egzemplarz Citroena. Był to model DS23 z 1973 roku. Jak państwo widzą na zdjęciach, była to wersja cabriolet. Wersji bez dachu wyprodukowano jedynie 3 sztuki. Jednak ten egzemplarz jest jedynym na świecie wyposażonym we wtrysk paliwa. Wykonawcą projektu odkrytego DS’a był Henri Chapron, którego nazwisko widnieje również na karoserii pojazdu. Nabywca za ten szczególny model zdecydował się zapłacić 440 tyś. USD.

W późniejszych latach Citroen widząc wielkie zainteresowanie wersją Convetible, postanowił wprowadzić ją do seryjnej produkcji. W ciągu piętnastu lat nabywców znalazło 1365 maszyn.

Jako fani zabytkowej motoryzacji cieszymy się, że istnieją jeszcze takie rarytasy, które przypominają często omijaną przez koncerny, historię marki. Miejmy nadzieję, że nowa wersja DS’a, która już została pokazana na salonie w Genewie, będzie równie doskonała jak jej poprzedniczka.

{gallery}artykuly/CitroenDS_Convertible/CitroenDS_Convertible{/gallery}

 

źródło: autoblog.com
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*